Mobischool
Dziel się tym co dzieje się w Twojej szkole, żłobku czy przedszkolu i publikuj jednym kliknięciem!
WIĘCEJ
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane, a wyślemy Ci ją natychmiast

Strefa wiedzy

Walidacja co to jest?

Co to jest Walidator strony internetowej i do czego służy?
 
Walidator  jest to program, który ma za zadanie sprawdzenie poprawności danego dokumentu. Dzielą się na dwa rodzaje: składni oraz znaczenia. Walidacja jest to pierwszy krok w ocenie dostępności strony internetowej. Jeżeli dana strona nie opiera się na wyznaczonych standardach, może postanowić fakt, i dostęp do zawartości danej strony będzie ograniczony lub uniemożliwiony. Należy odpowiednio zaznajomić się z tą możliwością, tak aby internauci mogli w swobodny sposób odwiedzać naszą stronę internetową bez błędów, które mogłyby wpływać na uniemożliwienie jej obsługi.
Bardzo ważne w przygotowaniu nowej strony internetowej, jest nie tylko odpowiednie zaprojektowanie jej, ale także późniejsze testowanie oraz w przypadku takiej potrzeby, wprowadzenie odpowiednich poprawek. Walidacja zatem, jest to takie działanie, które ma na celu sprawdzenie czy budowa strony zawierała błąd.
Walidację strony internetowej najlepiej i najszybciej wykonać można w przypadku projektowania stron. Oferujemy Walidator, który jest całkowicie DARMOWY. Koncentruje się on  na szczególnie określonych i wyznaczonych elementach  pod względem zgodności z ustawą o dostępności.
Walidacja jak na razie nie jest powszechnym zjawiskiem, jednak trzeba o tym pamiętać, że aby stworzyć stronę zgodna z wymogami o dostępności nie można o niej zapomnieć. Dzięki temu będzie ona dopracowana pod każdym kątem.
Skontaktuj się z Nami, a my zrobimy wszystko za Ciebie. Otrzymasz od nas raport z przeprowadzonej walidacji swojej strony internetowej. Nie czekaj tylko zgłoś się już dzisiaj.
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane, a wyślemy Ci ją natychmiast

STREFA WIEDZY