Mobischool
Dziel się tym co dzieje się w Twojej szkole, żłobku czy przedszkolu i publikuj jednym kliknięciem!
WIĘCEJ
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane, a wyślemy Ci ją natychmiast

Strefa wiedzy

Dlaczego szkoła powinna mieć stronę internetową?


Na mapie szkół przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji można odnaleźć każdą szkołę. Niestety nie na wszystkich podany jest odnośnik do strony internetowej. Posiadanie adresu www to nie tylko możliwość znalezienia się w bazie placówek, ale także okazja do wprowadzenia nowych metod nauczania. Taka platforma na stronie szkoły pozwala na większe urozmaicenie nauki. Dodatkowo, dzięki stronie istnieje możliwość  utrzymywania kont pocztowych we własnej domenie. To zwiększa wiarygodność oficjalnych korespondencji.
 
Co powinno znaleźć się na takiej stronie?
 
Na stronie powinny się znaleźć następujące zakładki: aktualności, galeria zdjęć oraz plan zajęć dla każdej z klas. Przy zakładce kontakt warto umieścić drugą dotyczącą planowanych inwestycji. To może zainteresować rodziców wybierających szkołę dla swoich dzieci. W zależności od możliwości i chęci może pojawić się nawet aktualny jadłospis ze stołówki.
 
Znaczenie ma wygląd strony. Przy dużym kroju pisma i atrakcyjnej szacie graficznej jest szansa, że stroną zainteresują się młodsze dzieci.
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane, a wyślemy Ci ją natychmiast

STREFA WIEDZY