Mobischool
Dziel się tym co dzieje się w Twojej szkole, żłobku czy przedszkolu i publikuj jednym kliknięciem!
WIĘCEJ
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane, a wyślemy Ci ją natychmiast

Strefa wiedzy

Z czego powinna się składać strona internetowa uczelni wyższej?

Dobra strona www jest wizytówką każdej firmy. Określenie to możemy również dopasować do uczelni wyższych, które traktują strony www, jako narzędzie pozyskiwania kandydatów na studentów. Strona internetowa uczelni stanowi źródło informacji między jej władzami a pracownikami, ale przede wszystkim jest kompendium wiedzy dla studentów. Czym powinna charakteryzować się dobra strona www uczelni wyższych i z czego powinna się składać? 
 
Responsywna strona dla lepszego odbioru uczelni
 
Oglądana na małym ekranie telefonu czy na dużym monitorze komputera strona www powinna wyglądać dobrze.
 
Kluczowe informacje dla kandydatów i studentów
 
Zależnie od grupy – czy to osoba, która podejmuje decyzję o wyborze uczelni czy ktoś, kto już na danej uczelni studiuje, na stronie www będą poszukiwać różnych informacji. Ważne jest, aby każda kluczowa informacja została na witrynie ujęta. Kandydaci chętnie przeczytają o procesie rekrutacji, dostępnych kierunkach i możliwościach jakie daje uczelnia. Studenci na stronie szukać będą aktualności, planów zajęć, programów stypendialnych oraz kół naukowych, dlatego właśnie te informacje warto umieścić w widocznych miejscach lub przeprowadzić nawigację w łatwy sposób.
 
Przejrzysty design i proste treści
 
Uczelniana www ma być przewodnikiem, ma przekazywać informacje, dlatego szczególnie ważne jest, aby dostęp do poszukiwanych przez użytkowników treści był intuicyjny a wszelkie materiały odpowiednio ułożone.
 
Sekcja dotycząca uczelni
 
Kiedy użytkownik wchodząc na stronę po raz pierwszy chce wiedzieć, dlaczego to właśnie ta uczelnia jest wyjątkowa i co przynosi jej dumę. Wszelkie statystyki, rankingi, mocne strony uczelni zaprezentowane w przyjemny dla oka sposób, na pewno okażą się trafionym pomysłem. Warto rozbudować sekcję dotyczącą informacji o uczelni i podać liczbę wydziałów, studentów, absolwentów, ale też działalność absolwentów po studiach, żeby móc ocenić czy inwestycja w konkretną uczelnię jest opłacalna.
Pobierz ofertę
Zostaw swoje dane, a wyślemy Ci ją natychmiast

STREFA WIEDZY